Strihy pánskych košieľ

Nikdy ste sa nevyznali v názvoch strihov, ktoré sa pri pánskych košeliach často vyskytujú. Ide o veľmi dôležitú informáciu, ktorá z vás môže spraviť hviezdu.

Jednoduchý regular strih

Ide o klasický strih, aký poznajú hlavne páni staršej generácie. V oblasti hrudníka a hlavne tesne pod ním je košeľa stále rovnako široká, čo spôsobuje, že košeľa na dobre vyformvanej mužskej postave zbytočne ovísa.  Tento strih košele je určený hlavne pánom s nevyformovano postavou, alebo jednoducho s veľkým bruchom. Výhodou tohto strihu je voľnosť. Košeľa by vás nemala omínať.

Slim fit strih

Moderný, vkusný a výborne vypasovaný strih pánskych košieľ, ktorý sa v poslednej dobe teší veľkej obľube. Strih slim fit je šitý tak, aby vašu postavu v oblasti hrudnika, na rebrách až po obedrá čo najlepšie obopínal. Tento strih má na starosti vypasovnie košele priamo na telo. Košele slim fit sú určené mužom, ktorý na svojej postave aspoň kúsok popracovali.

Extra Slim fit

Tento strih nie je veľmi rozšírený, pretože si ho môžu dovliť nosiť len symetrickí páni. Strih extra ( alebo aj super) slim fit je od klasického slim fit strihu ešte viac zúžený.

Porovnanie slim fit a regular fit 

                   

Regular strih                         Slim fit