4 minúty čítania, admin hlavní 31. 03. 2016

Mužské pokolenie, ktoré sleduje aj módne trendy dozaista vie, že v bizarnom svete módy neexistuje len biela a čierna, naopak módny svet je plný nekonečných možností a neočakávaných kombinácií. Módni návrhári každú sezónu doslova čarujú a čoraz viac pri tvorení nových originálnych modelov vsádzajú na praktickosť, komfortnosť a efektivitu modelov. V móde nie je nič nemožné, tak prečo neskĺbiť elegantný štýl s neformálnym ležérnym štýlom?

Obleč sa elegantne a neformálne zároveň

Zdravé sebavedomie, atraktívny vzhľad a trendy outfity sú kľúčovými v živote muža 21. storočia. Moderný muž si počas života buduje vlastný imidž a osobitý štýl. Pre neho je nekonvenčnosť výzvou. Nebojte sa prepojiť dva rozdielne štýly a vytvoriť jedinečné moderné športovo elegantné outfity.

pánsky ouftit v čiernej farbe - čierne športové sako, biele tričko, čierne kárované nohavice

Čoraz viac populárnejšia a vyhľadávanejšia nielen v pánskych kruhoch - športovo elegantná móda. Športovo elegantná móda nie je v módnom priemysle žiadnym nováčikom. Je všeobecne známe, že komfort v živote muža hrá prvé husle, preto vznikli kombinácie elegantných kúskov s trendy športovými. Prepojenie dvoch opozitných svetov nie je v svete módy nič nezvyčajné. Pýtate sa ako zladiť elegantné kúsky so športovými? Predstavme si spolu štýlové športovo elegantné kombinácie.

Športové sako a nadčasové rifle

Prvý najznámejší variant, ktorý špecifikuje pojem športovo - elegantný je nesmrteľná kombinácia - športové slim fit sako a nadčasové rifle elegantného dizajnu.

Efektívnosť športovo elegantných outfitov ocení nejeden biznismen. Cítiť sa na úrovni, atraktívne a zároveň aj pohodlne, počas neformálnych pracovných stretnutí, je na nezaplatenie. Ležérny outfit vyskladáte so sakom v neutrálnych univerzálnych farbách ako je sivá, tmavomodrá, modrá alebo aj klasická čierna. Pod slim fit sako môžete zvoliť košeľu v jemných pastelových farbách, ktorá dotvorí celkový ležérny look. Nezabúdajte že, rifle v športovo elegantnej kombinácií by mali byť tmavomodré, bez dier, bez moderných aplikácií, najlepšie bez vyšúchaného efektu.

sivé sako, svetlomodrá pánska košeľa, modré rifle 

zaradenú do oblasti športovo-elegantnej módy. Najvhodnejšia obuv k saku s rifľami sú kožené elegantné topánky alebo aj módne mokasíny, ktoré oceníte najmä počas horúcich letných dní.

Polokošeľa/košeľa + šortky + doplnky


Táto kombinácia oblečenia je vhodná a zároveň veľmi obľúbená v období letných mesiacov, kedy naše teplomery ukazujú od 25°C vyššie. Skombinovaním jednofarebnej športovej polokošele alebo voľnej letnej košele (najlepšie s károvaným vzorom) a jednoduchých šortiek voľnejšieho strihu vytvoríte ďalší, skvele pôsobiaci outfit z radu športovo-elegantnej módy. Na nohy k tomuto oblečeniu pasujú poltopánky elegantného štýlu a samozrejme nesmieme zabudnúť opomenúť nejaké tie módne doplnky, pre ešte lepšie vyzerajúci look. Výbornou voľbou sú hodinky s koženým remienkom a taktiež skvelým doplnkom je pánska taška elegantného štýlu či už cez rameno, alebo len tak do ruky. A keďže ako bolo spomínané, táto kombinácia oblečenia je letného charakteru, slnečné okuliare sú samozrejmosťou!

                                                                  

Športová mikina + úzke džínsové nohavice + elegantné doplnky


Náš posledný typ, ako môže vyzerať zladenie športového a elegantného oblečenia. Nahoďte sa do trendovej mikiny športovejšieho štýlu a oblečte si pod ňu jednofarebné tričko, ktoré na Vás bude napasované. K tomu zvoľte tesnejšie džínsové nohavice a na nohy si obujte športové tenisky. Vhodné sú v tomto prípade elegantné módne doplnky a to napríklad kožený opasok vo farbe trička alebo hodinky s koženým remienkom.

To bolo niekoľko typov, ktoré môžeme charakterizovať pojmom športovo-elegantné. Kombinácií oblečenia na tento spôsob však existuje oveľa viac, nakoľko stačí, aby ste na sebe mali skombinované odevy týchto dvoch štýlov a vtedy dostáva tento pojem význam.