Pánske módne trapasy

Muži zvyčajne nesledujú najnovšie módne trendy a blogy módnych návrhárov, a tak nemajú potuchy čo je momentálne trendy a čo naopak out. Nemajú žiaľ odkiaľ brať inšpiráciu, a preto sa dopúšťajú módnych prehreškov.

V tomto článku Vám prinášame najčastejších chýb, ktorých muži dopúšťajú:

  1. Ruksak k obleku
  2. Košeľa s krátkym rukávom do obleku
  3. Golier košele vyhnutý dohora
  4. Nesprávna dĺžka kravaty
  5. Ponožky v sandáloch
  6. Farba topánok sa nezhoduje s farbou opaska

 

Ruksak k obleku

Do práce, na pracovné stretnutia či rokovania k obleku zásadne nepatrí športový ruksak. Jediným prípustným je kožená taška do ruky alebo poprípade taška s popruhom cez rameno. Tolerovať je možné ešte aj tašku od notebooku .

Košeľa s krátkym rukávom do obleku

Podľa formálnych pravidiel by manžety košele mali vykúkať spod saka 1 centimeter. Zabudnite na kombináciu saka s košeľou s krátkym rukávom. Krátke rukávy košele sú do saka neprípustné .

Golier košele vyhnutí dohora

Vztýčený golier je symbolom rebelstva a ak máte viac ako 16 niečo také ako vyhnutí golier dohora neprichádza do úvahy.

Nesprávna dĺžka kravaty

Správne uviazaná kravata siaha k spone opasku nohavíc. Módny trapas si vyrobíte, ak bude kravata dlhšia alebo bude siahať len po pupok. Štandardná šírka kravaty je 8 až 8,5 cm. Kravaty širšie jako 9 cm sa považujú už za nemoderné. Niektorým mužom slušia i slim fit kravaty, ktoré sú široké 6 až 7 cm. 

 

Ponožky v sandáloch

Sandále sa tešili veľkej obľube minulé storočie. V dnešnej dobe už móda sandálov  opravdu nefrčí.  Asi najväčším módnym prešľapom sú ponožky v sandáloch. V dnešnej dobe môžeme pozorovať hlavne starších pánov, ako si v lete vykračujú v štýlových sandálkach s ponožkami. 

 

Farba topánok sa nezhoduje s farbou opaska

Ak hnedé topánky tak hnedý opasok, keď opasok čiernej farby tak čierne topánky. Toto jednoduché pravidlo by malo byť samozrejmosťou pre každého gentlemana.