Pánska koženková bunda by mohla pôsobiť tak trochu "drsňáckym" dojmom. Nemusí to ale tak byť za každých okolností. Pozrime sa teda spoločne, ako sa správne koženková bunda nosí, a aký je rozdiel medzi kožou a koženkou

Pravá koža

Pravá koža je veľmi trvácny a kvalitný materiál. Dalo by sa povedať, že ti bunda z nej vydrží takmer na celý život. Výroba a spracovanie pravej kože ale zaberá veľa času a práce, a tak sa ceny niektorých kúskov môžu vyšplhať do závratných výšin. Koža sa fermentuje, spracováva sa pomocou rôznych chemikálií a následne sa suší a opracováva. Prácu a šitie z pravej kože zvládne naozaj len pravý odborník, ktorý si za svoju prácu vypýta patričnú odmenu.

Koženka

Nie každému sú výrobky zo zvieracej kože po chuti, pretože im záleží na živote a spôsobe zaobchádzania zo zvieratami v tomto obore. Preto šikovní ľudia vyvinuli materiál na výzor podobný pravej koži a to koženku.

Koženka nemá žiadne živočíšne zložky a je vyrobená zo syntetických alebo prírodných materiálov (tkanín) na ktoré sa v tenkej vrstve nanáša PVC. Toto zloženie jej zaručuje väčšiu prispôsobivosť a vysokú odolnosť voči oderom. Je taktiež neporovnateľne lacnejšia ako pravá koža, takže bundy z nej sú aj cenovo dostupné.

Ako kombinovať koženkovú bundu

Dá sa to aj elegantne, a so štýlom. Koženkovú bundu kombinuj so vzorovanou košeľou, slušivým svetríkom a tmavými jeansovými nohavicami. Takýto spôsob kombinovania koženú bundu posunie na ďalší level, a presvedčíš sa, že v elegantnom spojení vyzerá perfektne.

Ide to aj športovo

Pre tvoj obľúbený outfit bude čierna koženková bunda čerešničkou na torte. Ku klasickým modrým džínsom a farebnému tričku, doplň koženku a biele tenisky. Výsledný outfit stojí za to, čo povieš? Nezabudni na štýlový detail na ruku v podobe originálneho náramku.

V štýle Rock and Roll

Toto je typický príklad nosenia koženky. Poriadny štýl a čisto čierno-čierny outfit si na seba môžeš vziať aj ty. Či sa už chystáš na rockový koncert, alebo na stretnutie s priateľmi. Týmto druhom outfitu sa nedá nič pokaziť.

Mysli aj na farby

farebná koženková bunda

Variabilita materiálu - koženky spočíva aj v jej širokej škále farieb. Ponúkajú sa ti nekonečné farebné variácie. Od modrých, zelených, hnedých cez baklažánovú, alebo aj horčicovú farbu. Vo farebnej bunde sa môžeš cítiť o čosi zaujímavejšie aj počas všedného dňa.