3 minúty čítania, admin hlavní 31. 03. 2016

Hladká tvár, strnisko či hustá brada? Zistite ako pôsobíte na ostatných a aký typ oholenia sa Vám najviac hodí.

Hladká tvár pre každú príležitosť

V súčasnosti sa väčšina mužov pravidelne holí. Pre niektorých pánov je to každodenný rituál. Máme pre Vás pár tipov, ako si Vaše holenie spríjemníte. Pred začatím si navlhčite utierku v teplej vode a nechajte si ju na tvári približne pol minúty, holiť sa Vám bude oveľa jednoduchšie.

Perfektné hladké oholenie dosiahnete ak si voľnou rukou natiahnete časť pokožky, ktorú práve holíte. Používajte krémy po holení, ktoré sú šetrnejšie k pokožke a s prichádzajúcou zimou ju hydratujú a zabránia jej praskaniu.

Akému typu sa hodí hladká tvár? Výbornou voľbou je pre ležérny štýl, vysokopostavených manažérov. Ak chcete pôsobiť dojmom čistoty, upravenosti, sviežosti a úspešnosti tak práve tento typ holenia to vzbudzuje.

 

Jemné strnisko

Čoraz viac mužov uprednostňuje jemné niekoľkodňové strnisko. Pridáva na mužnosti a stretáva sa aj s úspechom u žien. Samozrejme do toho momentu, kým nepríde žena so strniskom do tesnejšieho kontaktu. Vizuálne ide o veľmi imagovú variantu, strnisko do dĺžky 3 mm rastie okolo troch dní. Je tu jedna výhoda experimentovania s bradou. Nepáči sa Vám nový účes? Nie je problém ho skrátiť a o pár dní vyskúšať niečo nové. Tento štýl nosia muži, ktorí pôsobia neformálnym dojmom. Strnisko pôsobí trošku divoko, slobodne, a k obleku a formálnejším udalostiam sa veľmi nehodí.

Kozia briadka

Dennodenne sa na uliciach stretnete s koziou briadkou. Strih, keď si necháte tenkú líniu nad perou a jednu na brade. Muži, ktorí ju nosia, musia venovať úprave nejaký čas. Kozia briadka pôsobí trošku rebelantským dojmom. Je populárna u mladších mužov, páni v rokoch by mali siahnuť po niečom konzervatívnejšom. Typickou kozou briadkou je tá, ktorá nosí  Johnny Depp.


Brada, ale len krátka

Časy, keď bola dlhá a hustá brada symbolom mužnosti sú preč. V minulosti hustá brada bola symbolom mužnosti, ale v súčasnosti by bola skôr na smiech. Preto si radšej zvoľte kratšie strihy, aj keď sa budete musieť brade viac venovať. Pravidelné zastrihávanie, kozmetické prípravky sa stanú súčasťou Vášho každodenného  rituálu. Uvedomte si, že sa nehodí každému. Brada je pre starších, muž pôsobí vážnejšie, napríklad ako Sean Connery.

Fúzy

Risk alebo zisk?  Fúzy sú najriskantnejšia časť tváre. Ak nezvolíte správny štýl, ktorý sa Vám bude hodiť, budete vyzerať smiešne. Na inšpiráciu od známych filmových postav zabudnite.

Úzke fúziky pôsobia negatívnym dojmom a vzbudzujú dojem nenapraviteľného zvodcu a sukničkára. Na bežné nosenie sa nesnažte príliš experimentovať, aj tu totiž platí notoricky známe, že niekedy je menej viac.