Ako vybrať správny opasok

Pánsky módny svet neponúka veľké množstvo doplnkov. Preto by ste mali dbať najmä na kvalitu, ktorá sa vyplatí. Mnoho pánov siaha po jedinom a výraznom doplnku a to opasku. Každý by mal pred kúpou zvážiť na akú príležitosť bude opasok nosiť, teda ku akým nohaviciam, aby jednoducho ladil a bol v outfite výrazný, no pritom nie preexponovaný. Tí, ktorí uprednostňujú kožené opasky mi dajú za pravdu, že investícia sa určite oplatí. Takýto opasok si nekupujete na jednu sezónu. Dobrý, elegantný, nadčasový kúsok vydrží vo vašom šatníku určite pár rokov. Samozrejme aj opasky podliehajú módnym trendom a sezónam. Je len na Vás čomu dáte prednosť.

 

Správny výber je dôležitý

Pri výbere opaska je základ správna dĺžka a správna šírka. Dĺžka opaska sa môže meniť od sedu nohavíc. Nespoliehajte sa na to, že máte jeden opasok v určitej veľkosti a ten Vám bude dobrý vo všetkých nohaviciach. Rovnako, ako nohavice majú rôzne veľkosti tak aj opasok môže mať úplne inú veľkosť ako nosíte. Všetko závisí od toho akú výšku sedu majú nohavice. Správna dĺžka opaska sa nemeria po celej dĺžke, ale od začiatku spony opaska po strednú dierku. Podľa tohto sú vyjadrované aj dĺžky opaskov v obchodoch.

Samozrejme, ak ste sa netrafili do správnej veľkosti opaska nič nie je stratené. Ak ste šikovný, jednoducho si opasok upravíte na požadovanú dĺžku. Samozrejme, to sa dá v prípade, ak je Vám opasok pridlhý. V prípade opaska na automatickú pracku, uvolníme pracku v mieste kde sa spája s koženou časťou opaska, opasok skrátime  a znovu vložíme do pracky. Ak máte opasok na skrutku, tak skrutku vyskrutkujte, opasok skráťte na poźadovanú dĺžku, vyrazte novú dierku a znovu zaskrutkujte. 

 

Klasika je základ

Každý pán by mal mať v šatníku aspoň jeden klasický, čierny, kožený opasok . Je to jednoduchá klasika, ktorá sa vždy zíde. Takéto opasky sú vhodné do oblekov a elegantného štýlu obliekania. Čoraz viac pánov preferuje eleganciu, pritom nemusíte patriť medzi manažérov, ktorí chodia v obleku. Jednoduché elegantné nohavice krásne doplní práve elegancia v podobe koženého opaska s jednoduchou prackou.

Čierny opasok Santos C

Opasky do džínsov

Asi najobľúbenejším kusom u pánov sú džínsy. Práve tie si priam vyžadujú opasok. Je len na Vás, aký zvolíte. V ponuke je mnoho zaujímavých opaskov do džínsov od kožených,  športových opaskov cez látkové, vybíjané opasky.

Túžite po luxuse?

Aj opasok môže predstavovať luxus. Stavte na pravú kožu, ktorá môže byť dokonca z krokodíla. Samozrejme nezabudnite na luxusnú sponu, ktorá dodá opasku punc. V prípade, ak sa chystáte si zadovážiť luxusnejší opasok jednoznačne zvoľte klasiku vo farbách ako čierna alebo hnedá. Farby, ktoré dokážete skombinovať skoro s každým outfitom.

Moderný čierny pánsky opasok

Muži opasky jednoducho zbožňujú, vedia ich nosiť a je to ich najobľúbenejší doplnok.

Naviac opasky skoro nikdy nevyjdu z módy, takže investícia sa Vám určite oplatí a opasok Vám vydrží v šatníku aj roky.