Ako nosiť košeľu a vyzerať pri tom štýlovo

Patríte medzi pánov, ktorí obľubujú nevymierajúcu klasiku v pánskych outfitoch? Tak práve tento článok patrí páni Vám. Košeľa je top doplnkom v mužskom šatníku. Nemyslite si, že košeľa patrí len vrcholovým manažérom. Tu je pár spôsobov, ako sa košeľa nosiť vždy, všade , na každú príležitosť a za každého obdobia. Je len na Vás na akú príležitosť si košeľu budete vyberať.

 

Dva krát meraj a raz vyberaj

Najdôležitejším a prvoradým prvkom pri výbere košele je správny strih. Ak máte štíhlu postavu tak patríte medzi pánov, ktorí by mali siahať po strihu košieľ Slim Fit. Ak ste vlastníkom zavalitejšej postavy patrí Vám Klasický strih košieľ. Každá košeľa ma iné číslovanie, iný strih a tak sa môže stať, že klasické číslovanie Vám nebude pasovať. Pri skúšaní košieľ treba dbať , aby mala košeľa určitú vôľu , ale na druhej strane sa nemôžete v košeli topiť. Základ je, aby Vám košeľa padla v ramenách. Práve tam Vám musí sadnúť presne. V prípade ak budete mať ramenná príliš stiahnuté, nebudete sa môcť prirodzene pohnúť a bude to vyzerať komicky.  Košeľu si treba „omakať“, skúsiť materiál a cítiť ju na sebe. Predsa si vyberáte kus oblečenia, v ktorom možno budete niekedy aj celý deň a práve preto by ste sa mali v danej košeli cítiť čo najkomfortnejšie.

 

Business štýl

Asi každého z nás ako prvé napadne business štýl. Áno, je to pravda. Najviac košieľ nosia manažéri. No aj tu je mnoho výnimiek ako si nájsť tú správnu košeľu. Business štýl si vyžaduje minimalizmus. V jednoduchosti je krása a práve tohto pravidla by sa mali muži držať. Nič nie je horšie, ako preexponovaný muž. V pracovnom štýle siahajte po overenej klasike a to bielej košeli, ktorú môžete doplniť kreatívnejšími kravatami, ktoré ponúkajú množstvo farieb. V prípade, ak Vám pracovný dress code neprikazuje kravatu môžete siahnuť po elegantných košeliach s farebnými goliermi a doplnkami. Ak patríte medzi pánov, ktorí siahajú po trendoch určite máte v šatníku niekoľko kusoviek s dvojitými goliermi, ktoré sú hitom tohto obdobia. Základné pravidlo pre pánov v oblekoch je vždy a vždy len dlhá košeľa. V takomto prípade je krátka košeľa tabu.

 

Leto v krátkej košeli

Slniečko a leto je už v plnom prúde, teploty siahajú po rekordoch a vy hľadáte každé ráno v šatníku, čo na seba ? Tak práve letná voľno časová košeľa Vám ponúka komfort. Letné košele sú ľahké a prievzdušné a práve vďaka tomu ich v letnom období oceníte.

Voľno časové košele sú ľahko kombinovateľné, jednoducho sa hodia  ku všetkému. Je na Vás, či zvolíte ľahké krátke nohavice štýlu bermúd alebo trojštvrťovú verziu letných nohavíc.

 

Džínsy a košeľa

Jednoduchý a veľmi efektný outfit Vám ponúka košeľa skombinovaná s džínsami. V letnom období siahajte po krátkej verzii. Siahnite po krátkych komfortných džínsoch a krátkej košele a ničím nepokazíte. No nezabúdajte na doplnky v podobe opaskov alebo mužských náramkov ktoré dotvoria šmrnc.

 

Elegantné voľno časové nohavice a košele

Elegantné nohavice sú jednoduchá klasika skombinovateľná úplne so všetkým. V prípade, ak si vyberiete farby ako čierna a atramentová môžete k nim zvoliť akúkoľvek košeľu. Či zvolíte verziu s dlhým rukávom alebo s krátkym rukávom je to len na Vás. Základ je správne skombinované farby s vhodnými doplnkami. Zvoľte elegantnejší opasok a voľno časové topánky s nádychom elegancie.

 

Nezabúdajte na doplnky

Či už zvolíte štýl elegancie alebo voľného času nezabúdajte na doplnky, ktoré oživia každý outfit. Siahnite po kvalitných opaskoch, do ktorých sa Vám určite oplatí zainvestovať. Pánska móda ponúka aj rôzne doplnky v podobe kožených náramkov a náhrdelníkov, no nezabúdajte, že menej je viac a niekedy stačí zvoliť jeden výrazný doplnok, ktorý zaujme sám o sebe a podčiarkne outfit.