6 minút čítania, Matej Podstavek 20. 03. 2019

PÁNSKE TRENDY V SEZÓNE JAR/ LETO 

Všade samá elegancia. Nová sezóna pánskej módy jar/ leto 2019 sa nesie v znamení návratu k elegantnému štýlu. Nastáva éra, v ktorej dominujú obleky, saká a kabáty. Na scénu prichádzajú kúsky klasických strihov a už na prvý pohľad je jasné, že sú šité s krajčírskou presnosťou a precíznosťou. Preto, páni, nápad navštíviť starého dobrého krajčíra znie opäť ako výborný.

Ako každá, aj táto sezóna prináša klasické prvky, extravagantné módne úlety a aj také, ktoré sa opäť vracajú z časov minulých.

mestský trendy jarný outfit

STRIHY, TVARY, DĹŽKY

Okrem dokonale presných a precíznych strihov ako od krajčíra, objavujúcich sa hlavne na kabátoch a bundách, dochádza aj k iným strihovým inováciám pri týchto kúskoch. Do módy  prichádzajú kabáty a saká, do ktorých sa dokážete zabaliť. Budú šité na zavinovací spôsob a v štýle kimona. IN ostávajú tiež vršky s rolákom a golierom.

Jednoradové vršky nahradia dvojradové, na ktorých sa predné diely prekrývajú a pôsobia o čosi konzervatívnejšie. Doposiaľ platilo, že zapnuté vyzerajú lepšie, no v nadchádzajúcej sezóne sa pre dosiahnutie ešte štýlovejšieho vzhľadu odporúča nosiť dvojradové kúsky rozopnuté. Tento strih sa zaraďuje medzi top strihy sezóny.

V lete sa páni stanú svedkami „scvrkávania sa“ šortiek. Čím kratšie, tým lepšie. Zabudnite na dĺžku nad kolenami. Hitom sa stanú ultra-krátke šortky, ktoré pánom odhalia aj stehná. Žiadny strach, len do polovice.

NECH TO HÝRI FARBY!

Neónový boom alebo znovuzrodenie neónových farieb ako napr. neónová žltá, či limetkovo-zelená. Výrazné farby budú kraľovať sezóne jar/ leto a nájdeme ich NIE LEN na športových kúskoch, ale aj na kúskoch elegantných. Tak neváhajte a vyberte si sako, ktoré bude žiariť farbami.

krasne modre panske sako

Pre menej odvážnych pánov, ktorí si na výrazné farby netrúfajú, budú stále IN zemité farby ako napr. kaki alebo sivo-zelený odtieň zelenej, pripomínajúci listy šalvie.

ČO EŠTE SVET MÓDY PÁNOM PONÚKNE?

V kurze ostáva oblečenie vyrobené z koženého materiálu. Naďalej môžete siahať po kožených bundách vo svojom šatníku. Dovolené je nosiť ich s úzkymi koženými nohavicami, ktoré budú rovnako trendy.

Dochádza k netradičným, možno až zvláštnym kombináciám rôznych vzorov a potlačí. Očividné budú najmä na tričkách, košeliach a svetroch.

Na vzostupe sú pánske trenčkoty. Tieto plášte budú IN hlavne v klasických zemitých farbách ale aj vzorované.

Medzi extravagantnejšie kúsky možno zaradiť sandále a množstvo vreciek, ktoré sa budú objavovať najmä na vrchných dieloch oblečenia alebo taškách. V súvislosti s vreckami sa objavia aj vesty rybárskeho, či skautského typu.

PREŠÍVANÁ KHAKI VESTA budchlap

Slávu uzrú aj rôzne výstrelky z oblasti módnych doplnkov. Už teraz milované ruksaky, tašky na plece, cross-body tašky a ľadvinky budú doplnené o pánske tašky do ruky. Tie sa pravdepodobne stanú, podobne ako ľadvinky, novým „must have“ doplnkom každého štýlového muža.   

90-te roky sa vrátia v podobe „bucket hat“ klobúkov. Nie nadarmo nesú vo svojom názve slovo „bucket“. Tvarom pripomínajú kýbeľ. Nájdete ich v rôznych materiáloch a prevedeniach – s potlačou, vzorované, bez vzoru, vytvorené zošitím rozličných kusov látky a so šiltom po ich obvode. Pre niekoho nepredstaviteľné, pre niekoho ideálne k už spomínanej „rybárskej“ veste.

Cyklistické okuliare vám už neposlúžia len na bicykli, ale aj ako skvelý módny doplnok, vďaka ktorému môžete dotiahnuť svoj outfit do dokonalosti.

V sezóne jar/ leto 2020 prináša svet módy mnoho nových aj staronových prvkov, ktoré pánom umožňujú zažiariť. Extravagancia v podobe vzorov a farieb, na už bez tak výrazných a neprehliadnuteľných kúskoch oblečenia. To sa bude nosiť a to bude IN!