Doplnky k pánskemu obleku

Chystáte sa mať svadbu alebo oslavu? Alebo patríte medzi pánov,  ktorí majú deno denný pracovný dress code oblek? Tak práve Vám patrí tento článok. Nechajte a inšpirovať doplnkami, ktoré si priam pýta formálny oblek.

Základ je správna kravata

Najzákladnejší doplnok, ktorý si priam pýta oblek je kravata. Móda momentálne ponúka množstvo vzorov a farieb. Ak preferujete klasické, biele košele tak farieb a vzorov sa nemusíte báť. V ponuke máte už aj rôzne strihy kravát. Mladí páni preferujú užšie slimkové kravaty a starší páni nevymierajúcu klasiku.

Manžetové gombíky

V prípade, ak sa chystáte na formálnu večeru alebo máte dôležité stretnutie, môžete zvoliť ako doplnok manžetové gombíky, ktoré si vyžadujú osobitú košeľu, ktorá je určená priamo na nosenie manžetových gombíkov. Manžetové gombíky sú úžasným doplnkom, priam šperkom obleku. Vyrábajú sa v rôznych prevedeniach od striebornej farby po zlatú. S hologramami, s obrázkami, s gravírovaním. Mnoho manžetových gombíkov má drahé kamene, zirkóny alebo swarovského kryštály. Manžetové gombíky majú dôležitý význam a preto by ste ich nemali nosiť na každodenný pracovný zhon v práci.

Okuliare

Jedným z doplnkom, ktorý môže zmeniť aj Váš image sú okuliare. Nie len dioptrické okuliare, ale aj okuliare bez dioptrií po ktorých siaha nie jeden muž . Okuliare by nemali byť nápadné, žiadne čierne sklá. Jednoduchá a elegantná klasika v podobe tenkých rámov.

Kvalitné topánky

Áno, aj topánky môžu byť dosť zásadným doplnkom v mužskom outfite. Jednoznačne, najme pri oblekoch by si mal každý jeden muž dať záležať  na dobrých kvalitných kožených topánkach, ktoré by nemali tlačiť. Vôbec nie je pravda, že elegantné topánky tlačia najmä ak stavíte na kožu, ktorá sa prispôsobí vašej nohe. Nosenie takýchto topánok je viac ako pohodlné.  Zásada je, že k čiernemu obleku sa nosia čierne topánky, ak zvolíte petrolejový oblek máte možnosť siahnúť aj po odtieňoch hnedej.

Motýlik aj pre ženícha

V prípade, že sa chystáte na svadbu alebo oslavu so smokingom siahnite po motýlikovi.

Móda udáva práve trend motýlikom. Rôzne farebné prevedenia, dokonca aj rôzne štýly motýlikov môžete nájsť v obchodoch. Dávna klasika v podobe čierneho motýlika zanikla a do ulíc letia motýliky v pestrofarebných farbách.

Francúzska kravata

Práve po francúzskej kravate siaha množstvo ženíchov. Francúzska kravata je nositeľkou výnimočnosti a elegancie, ktorú si udalosť ako svadba určite zaslúži. Práve k takejto kravate sa dokonale hodí zladená vreckovka do saka. Výnimočná udalosť si vyžaduje výnimočnosť a nepriehliadnuteľnosť.

Traky

Čo raz viac a viac idú do módy práve traky. Niekedy zatracovaný doplnok pomaly kráča na svoje výslnie. Traky sú v rôznych prevedeniach a jednoznačne urobia žiadaný efekt v outfite.

 

Obchody ponúkajú mnoho doplnkov, ktoré môžete využiť k formálnemu obleku. Nezabúdajte, že každá príležitosť si žiada svoju etiketu a, že menej je viac. Preto siahajte len po jednom výraznom kúsku alebo viacerých jednoduchých doplnkoch.