3 minúty čítania, admin hlavní 31. 03. 2016

Obleč sa elegantne a neformálne zároveň

Športovo elegantná móda je pojem, ktorý možno špecifikovať, ako z názvu vyplýva, kombináciu odevov športového a elegantného štýlu zároveň.  Na prvý pohľad sa možno tieto dva štýly zdajú byť dokopy nekombinovateľné, ale nie je to úplne tak.

Pojem športovo-elegantný môže v praxi pre každého znamenať niečo iné, nakoľko každý človek si pod ním predstaví človeka oblečeného podľa toho, ako športovo-elegantnú módu vníma on sám. V konečnom dôsledku však môžeme so stopercentnou istotou povedať, že tento človek má na sebe oblečený minimálne jeden kúsok odevu športový a aspoň jeden kúsok elegantný.

Sako + džínsové nohavice + jednoduché tričko/tričko s potlačou


 

Toto je prvý variant, podľa ktorého možno špecifikovať pojem športovo-elegantný a vhodný na nosenie je najmä počas chladnejšieho obdobia jesene alebo otepľujúcej sa jari. Zladením elegantného saka s modernými džínsovými nohavicami a úplne jednoduchého, jednofarebného trička alebo trička športovejšieho štýlu s potlačou, vytvoríte perfektne vyzerajúcu kombináciu zaradenú do oblasti športovo-elegantnej módy. Najvhodnejšia obuv k týmto druhom odevov sú kožené topánky elegantného štýlu.

Polokošeľa/košeľa + šortky + doplnky


Táto kombinácia oblečenia je vhodná a zároveň veľmi obľúbená v období letných mesiacov, kedy naše teplomery ukazujú od 25°C vyššie. Skombinovaním jednofarebnej športovej polokošele alebo voľnej letnej košele (najlepšie s károvaným vzorom) a jednoduchých šortiek voľnejšieho strihu vytvoríte ďalší, skvele pôsobiaci outfit z radu športovo-elegantnej módy. Na nohy k tomuto oblečeniu pasujú poltopánky elegantného štýlu a samozrejme nesmieme zabudnúť opomenúť nejaké tie módne doplnky, pre ešte lepšie vyzerajúci look. Výbornou voľbou sú hodinky s koženým remienkom a taktiež skvelým doplnkom je pánska taška elegantného štýlu či už cez rameno, alebo len tak do ruky. A keďže ako bolo spomínané, táto kombinácia oblečenia je letného charakteru, slnečné okuliare sú samozrejmosťou!

                                                                  

Športová mikina + úzke džínsové nohavice + elegantné doplnky


Náš posledný typ, ako môže vyzerať zladenie športového a elegantného oblečenia. Nahoďte sa do trendovej mikiny športovejšieho štýlu a oblečte si pod ňu jednofarebné tričko, ktoré na Vás bude napasované. K tomu zvoľte tesnejšie džínsové nohavice a na nohy si obujte športové tenisky. Vhodné sú v tomto prípade elegantné módne doplnky a to napríklad kožený opasok vo farbe trička alebo hodinky s koženým remienkom.

To bolo niekoľko typov, ktoré môžeme charakterizovať pojmom športovo-elegantné. Kombinácií oblečenia na tento spôsob však existuje oveľa viac, nakoľko stačí, aby ste na sebe mali skombinované odevy týchto dvoch štýlov a vtedy dostáva tento pojem význam.