Staň sa správnym chlapom- Gentlemanom

Mnohí muži si myslia, že žijeme v dobe, kde už gentlemani nie sú v móde a nahradili ich drsní chlapci. Opak je však pravdou. Rozumná žena dá určite prednosť gentlemanskému správaniu pred hraním sa na najväčšieho frajera na svete. Skutočne páni, vezmite si túto radu k srdcu a pokiaľ ste doteraz patrili aj vy k typu homo ,,drsný“ sapiens, pokúste sa zmeniť štýl najmä svojho správania sa. Uvidíte, robí to divy.

Nemusíš vlastniť drahé auto

Gentlemana ako takého si väčšina ľudí predstaví ako chlapa stredného vzrastu, s tak akurát vyšportovanou postavou, nahodeného v štýlovom saku, košeli a nohaviciach s navoskovaným modelom najnovšieho BMW. Áno, aj takí sú (zväčša vo filmoch), no nikde nie je napísané, že nemôže byť gentlemanom obyčajný smrteľník z paneláku. Nemusíš si kupovať drahé obleky ani hodinky, aby si zapôsobil na okolie. Úplne postačí aj obyčajné tričko, mikinatepláky, pokiaľ vieš rozoznať vhodné správanie sa od nevhodného. Pretože o tom to je! Nie drahé auto, nie luxusný dom či tie najdrahšie slnečné okuliare, robia z chlapa gentlemana. Na prvý pohľad sa tak navonok možno zdá, no spomínaný typ mužov je väčšinou zvyknutý mať všetko čo chce a tak to má aj so ženami, preto namiesto pekného gesta radšej staví na hodnotu svojho majetku.

Toto zaberie:


Základom správania sa skutočného gentlemana je v prvom rade nehrať sa na už spomínaného frajera z ulice, pretože pre ženy to vôbec nie je zaujímavé (pokiaľ teda nechceš zapôsobiť na dievčatá vo veku 13-16 rokov, ale na skutočnú vyspelú ženu). A tu je pár tipov od nás:

-       Premysli si dôkladne každý svoj krok než ho urobíš a každé slovo predtým, než ho pred svojou vyvolenou vyslovíš.

-       Neboj sa priniesť jej kvety alebo inú maličkosť či už na prvé, druhé ale aj tridsiate rande.

-       Otvor jej dvere a nechaj ju vstúpiť prvú do miestnosti, keď je to možné.

-       Pozvi ju do kina a výber filmu nechaj na ňu.

-       Pochváľ sa s ňou pred svojimi priateľmi a hovor jej, ako rád s ňou tráviš čas.

-       Pokiaľ ty si fajčiar a ona nie, pokús sa vydržať a nezapáliť si cigaretu v jej prítomnosti.

-       Choď s ňou venčiť psov do útulku a ukáž jej, že máš rád zvieratá.

-       Na rande príď vždy načas alebo aj skôr, aby na teba nečakala.

-       Po rande ju zavez až domov alebo odprevaď na autobusovú zastávku, daj jej letmý bozk na líce a poďakuj za príjemne strávený deň s ňou.

-       No a posledná rada. Na začiatku nečakaj, pokým ti ona zavolá - zavolaj ty jej!

Či sa budeš niektorými z týchto rád riadiť alebo nie, je len na tebe. Pamätaj však, že nie vždy je to iba oblečenie, čo robí človeka, ale to hlavné ide z jeho vnútra! 

Autorka článku: Nátália Pekárová